TikTok obfituje w urodowe hacki. Niektóre z nich są skuteczne. Inne – w najlepszym wypadku mogą po prostu nie zadziałać, a w najgorszym… Mogą zagrażać Twojemu zdrowiu. Wszystkie virale łączy jedno: są zaskakujące, śmieszne lub balansujące na granicy absurdu. Jak znaleźć wśród nich wartościowe porady? Nie musisz testować wszystkich szalonych TikToków na sobie. Sprawdź te, które dla Ciebie wybraliśmy. Są nie tylko bezpieczne, ale również wyjątkowo skuteczne.

Skin Cycling – program odnowy skóry

Retinol oraz kwasy to substancje, które coraz chętniej włączamy do codziennej pielęgnacji skóry. O ile ich dobroczynne działanie jest niezaprzeczalne, o tyle ich nieumiejętne stosowanie – przede wszystkim zbyt częste sięganie po kosmetyki z tymi składnikami lub nakładanie ich w zbyt dużych ilościach – może powodować podrażnienia, przebarwienia i inne problemy skórne.

Ciekawy i bezpieczny program stosowania retinolu i kwasów złuszczających proponują TikTokerki. Procedura ta została określona jako skin cycling (co dosłownie można przetłumaczyć jako pielęgnacja skóry w cyklach, chociaż cycling może być tłumaczone również jako jazda na rowerze). Pomysł został bardzo szybko doceniony i rozpowszechniony prez użytkowniczki i użytkowników platformy, stajac się beauty viral. Na czym polega?

Pielęgnacja składa się z czterech etapów:

  • Pierwszego dnia należy wykonać peeling z użyciem złuszczających kwasów.
  • Drugiego dnia należy nałożyć na skórę produkt z retinolem.
  • Trzeciego dnia skórę należy nawilżyć przy użyciu produktu o działaniu regenerującym, np. kremu z ceramidami.
  • Czwartego dnia należy powtórzyć pielęgnację z dnia trzeciego.

Po zamknięciu cyklu, należy rozpocząć go od nowa.

Na jaki efekt można liczyć? Kwasy złuszczają martwy naskórek i sprawiają, że skóra staje się bardziej promienna. Dodatkowo, odpowiednio przygotowują ją do przyjęcia retinolu, który odmładza skórę, zmniejsza zmarszczki oraz przebarwienia. Regeneracja i nawilżenie zapobiegają podrażnieniom i sprawiają, że skóra jest gładka i zdrowa.

https://www.tiktok.com/@monika.kociolek/video/7232214729819819291?is_from_webapp=1&sender_device=pc&web_id=7234806188831344154

Skin Flooding – dla skóry suchej i odwodnionej

Brzmi groźnie (flooding z angielskiego to powódź, zatapianie)? Nic bardziej mylnego! Ten viralowy program dogłębnego nawilżania skóry powstał z myślą o podrażnionej, przesuszonej i odwodnionej cerze. Jego zadaniem jest przywrócenie optymalnego nawodnienia skórze. Warto korzystać z niego przez cały rok, a szczególnie latem, kiedy twarz narażona jest na działanie promieni słonecznych, wiatru czy słonej, morskiej wody.

Jak to zrobić?

  • Należy dokładnie oczyścić skórę delikatnym środkiem myjącym i wodą.
  • Kiedy twarz ocieka wodą, należy sięgnąć po czysty ręcznik lub jednorazowy ręcznik bawełniany i bardzo szybko ją osuszyć, dociskając tkaninę do skóry (należy unikać pocierania).
  • Spryskać całą twarz wodą termalną.
  • Na wilgotną skórę nałożyć na skórę produkt tonizujący, najlepiej taki, który w składzie zawiera humektanty (silnie nawilżające substancje), np. wyciąg z aloesu.
  • Kolejnym krokiem jest nałożenie na skórę twarzy i szyi serum nawilżającego. Świetnie sprawdzą się tutaj produkty z kwasem hialuronowym.
  • Na koniec należy nałożyć krem nawilżający, np. z mocznikiem.

Gotowe. Kurację należy przeprowadzać tak często, jak to konieczne (nawet codziennie), jednocześnie obserwując zmiany, jakie zachodzą na skórze. Po kilku sesjach skin floodingu cera powinna stać się wyraźnie nawilżona i wzmocniona.

https://www.tiktok.com/@toralvaidyamd/video/7184825652917439790

Chcesz więcej sprawdzonych porad urodowych? Zajrzyj tutaj:

Bezkremowe noce – czy pielęgnacja bez kremu to sposób na piękną cerę?

Jak pielęgnować twarz?