Loading...
Kultura, moda, rozrywka2018-11-16T10:17:55+01:00

Zainspiruj się

To, co piękne nigdy nie wychodzi z mody.

Piękno może mieć wiele wymiarów, imion i postaci. Każdy znaleźć może je w innym miejscu – w sobie, innych ludziach, modzie, sztuce, muzyce, książkach… Z chęcią zainspirujemy Cię i podpowiemy, gdzie możesz szukać estetyki, zachwytu i oryginalności. Przedstawimy najważniejsze zagadnienia dotyczące stylu i mody, podsuniemy Ci porywającą literaturę, wskażemy muzykę, którą warto usłyszeć i wiele więcej.

Najnowsze wpisy

Nie przegap żadnych ciekawostek ze świata kultury, mody i rozrywki

Jak zmienić dietę na wiosnę?

Wiosna to pora roku, na którą czekamy z utęsknieniem. Podczas chłodnych, ponurych jesiennych i zimowych dni, zamykamy się w domach – tracimy dobry nastrój, motywację, energię do działania

Olejki eteryczne do zimowej aromaterapii

Olejki eteryczne mogą pomóc nam łagodnie przejść przez zimę. Nie tylko tworzą przytulną atmosferę w długie, zimowe wieczory, ale też pomagają poprawić nastrój, uporać się z zimową chandrą

Dbaj o siebie i o naturę. Bądź piękna, bądź eko. 

Czytaj więcej

Moda i ekologia mogą iść ze sobą w parze. Przekonaj się, jakie to łatwe.

Czytaj więcej

Życie smakuje najlepiej, gdy doświadczasz go powoli. Sprawdź, jak żyć w duchu slow.

Czytaj więcej
moda i styl

Olśniewaj na co dzień

Czuj się pięknie, wyglądaj pięknie.

Nawet najpiękniejsza kolia z diamentów nie będzie wyglądać zjawiskowo na zaniedbanej kobiecie. Nawet najdroższy garnitur nie ukryje niedoskonałości mężczyzny, który nie dba o wygląd swojej skóry, ciała czy włosów. To właśnie z tego względu moda, styl, zdrowie i uroda powinny być nierozłączne. Aby czuć się doskonale i wyglądać pięknie, musisz dbać o siebie przez cały rok. Pamiętaj, by zwracać uwagę na to, co jesz, na to, czy pijesz wystarczającą ilość wody, czy nie nadużywasz alkoholu lub innych używek, czy wystarczająco się ruszasz, czy znajdujesz czas na odpoczynek i czy nie pomijasz istotnych elementów w pielęgnacji. Całościowa troska o swoje ciało i ducha to jedyny sposób na to, by olśniewać każdego dnia.

Informacje na temat wszystkiego, co związane ze zdrowym stylem życia i zbilansowaną dietą, znajdziesz w dziale Zdrowie i Uroda.

Czytaj więcej

„Człowiek stworzył kulturę. Kultura, ten niebiologiczny wytwór powstały na bazie biologii, modyfikowała, modyfikuje i będzie modyfikować biologię człowieka.”

Krzysztof Kaczanowski

“Kultura jest tym, co sprawiło, że człowiek stał się czymś innym niż tylko przypadkowym wydarzeniem w przyrodzie.”

André Malraux