Święta Bożego Narodzenia to czas, który większość z nas najchętniej spędza z bliskimi – rodziną czy przyjaciółmi. Utarło się, że zarówno wigilijną kolację, jak i pozostałe, świąteczne dni spędza się w domach – własnych lub goszcząc u kogoś. Warto jednak zastanowić się nad innym sposobem spędzeni Bożego Narodzenia. Co powiesz na święta w nastrojowym pensjonacie w górach? To pomysł, który zyskuje coraz większą sympatię Polaków. Dlaczego? Jakie zalety mają święta poza domem i dokąd pojechać? Sprawdźmy!

Święta w hotelu lub pensjonacie – dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Nie ulega wątpliwości, że Boże Narodzenie w domu ma swój urok – mieszkanie czy dom pachnie świątecznymi potrawami, wnętrza są udekorowane zimowymi ozdobami, a w kuchni panuje przyjemny zamęt. Jednak przygotowywanie świątecznych potraw czy świąteczne porządki zabierają mnóstwo czasu, kosztują dużo pracy i… pieniędzy. W czasie takiej gonitwy łatwo się zapomnieć i stracić z pola widzenia to, co najważniejsze – czas spędzony z bliskimi. A o to przecież właśnie chodzi – o bliskość i miłość. Czy nie lepiej byłoby oddać przygotowania w ręce innych osób?

Święta spędzone w hotelu czy pensjonacie to doskonały sposób na odpoczynek (a paradoksalnie Święta w domu mogą bardziej zmęczyć niż pozwolić się zrelaksować). Nie musisz się o nic martwić – o zakupy, porządki czy przygotowywanie posiłków na czas. Nie musisz sprzątać przed wigilią ani po wizycie gości. Możesz za to cieszyć się Świętami w pełni, relaksować się i spędzać czas z rodziną czy przyjaciółmi.

Święta w hotelu czy pensjonacie mogą być niezwykle klimatyczne. Jeśli wybierzesz przytulne, kameralne miejsce, będziesz mógł cieszyć się intymną, przytulną atmosferą, nie tracąc nic z ducha świąt.

Dokąd pojechać w Święta?

Planując wyjazd na Boże Narodzenie, weź pod uwagę miejsca kameralne, przytulne i klimatyczne. Takie, które mają dobre opinie w internecie i których wnętrza przypadną Ci do gustu. To ważny, by w tym czasie czuć się dobrze, komfortowo i miło.

Sprawdź też dokładnie ofertę:

  • Jakie posiłki będą serwowane podczas Wigilii i pozostałych dni?
  • Ile dań jest przewidzianych każdego dnia?
  • Co wchodzi w skład pakietu świątecznego?

Sprawdź też, jak wyglądały kolacje i obiady świąteczne w minionych latach.

Możesz też zwrócić uwagę na dodatkowe atrakcje i udogodnienia, takie jak SPA. Relaksacyjny lub leczniczy masaż czy zabiegi pielęgnacyjne na twarz i ciało zdecydowanie podniosą walory wyjazdu i pozwolą osiągnąć pełny relaks.

Dokąd pojechać? Oczywiście miejscem, które najbardziej kojarzy się ze Świętami i najpiękniej wygląda zimą, są… polskie góry. Widok ośnieżonych szczytów, podziwiany z kubkiem gorącej czekolady to coś, o czym trudno zapomnieć. Możesz więc zdecydować się na hotel w górach ze SPA i pełnym, świątecznym pakietem, by cieszyć się Świętami na 100%.