Najlepszy hotel SPA – jaki to? Czym się wyróżnia? Na co zwrócić uwagę, wybierając dany obiekt? Czy dobry hotel SPA musi być nowoczesny? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym wpisie. Przeczytaj go, zanim wybierzesz się na wymarzony weekend lub wakacje.

Hotele SPA – dokąd jechać?

W zależności od pory roku możesz wybrać hotel SPA w górach, nad jeziorem, blisko lasu, a nawet… w mieście. Wszystko zależy od tego, co jest Ci potrzebne do szczęścia, jaka pogoda panuje na zewnątrz, czego oczekujesz i jakie atrakcje są dostępne na miejscu.

Niewątpliwie okolica hotelu to duża wartość dodana, która może podnieść Twój komfort i jakość pobytu. Gdy wyglądając przez okno, widzisz np. góry, las, jeziora czy łagodne pagórki, Twoje zmysły odpoczywają. Z tego względu SPA w górach, nad morzem czy nad jeziorem jest doskonałym pomysłem.

Czy to oznacza, że hotele w miastach lub pod miastami nie pozwalają się tak zrelaksować? Zdecydowanie nie. Jednak jeśli okolica nie oferuje nic ciekawego, zwróć większą uwagę na to, co jest dostępne w hotelu. Dokładnie przyjrzyj się wnętrzom – zarówno pokoi, jak i łazienek, restauracji, basenu czy strefy SPA. Jeśli będziesz przebywać przede wszystkim we wnętrzu hotelu, dobrze, aby jego wystrój odpowiadał Ci w 100%.

Warto też dopasować miejsce do pory roku, w której wybierasz się na weekend czy wakacje. Jeśli pogoda jest brzydka – wieje i pada – okolica nie ma tak dużego znaczenia, ponieważ raczej i tak nie będziesz za dużo spacerować, jeździć na rowerze czy korzystać z atrakcji poza hotelem.

Z drugiej strony wybierając np. SPA w górach, zwykle masz pewność, że niezależnie od pogody, okolica będzie zawsze przyjemna.

Na co zwrócić uwagę wybierając hotel SPA?

Jeśli wybierasz się do SPA, sprawdź, jakie zabiegi są w jego ofercie. Dowiedz się tez, z jakich kosmetyków korzystają masażyści czy kosmetyczki. Jeśli nie masz pewności, na czym polegają konkretne zabiegi, poproś o pomoc obsługę hotelu – możesz skontaktować się mailowo czy telefonicznie. Pracownicy SPA powinni rzetelnie odpowiedzieć na Twoje pytania.

Sprawdź opinie na temat danego miejsca w internecie – zobacz, co piszą o nim osoby, które już korzystały z usług wybranego przez Ciebie miejsca.

Zwróć uwagę na dostępność takich udogodnień jak basen, sauna czy jacuzzi – dowiedz się, czy wszystkie te miejsca są dostępne przez cały dzień, czy aktualnie nie odbywa się remont lub, czy trzeba rezerwować je na konkretne godziny.

Zwróć też uwagę na kontakt z personelem już na etapie rezerwacji miejsca – jeśli osoba kontaktowa będzie niekompetentna i niemiła, możesz mieć podejrzenia, że na miejscu zastaniesz podobną atmosferę.

Wybierz też miejsce zgodnie ze swoimi upodobaniami. Jeśli szukasz przytulnego miejsca, w którym poczujesz się jak w domu, wybierz niewielki hotel o przytulnym, ciepłym, klimatycznym wystroju.