Na wycieczkę rowerową możesz wybrać się wiosną, latem, jesienią, a nawet zimą (pod warunkiem, że jesteś odpowiednio przygotowany lub że na trasach nie ma śniegu, lodu i błota). Nie musisz być zawodowym kolarzem, żeby zwiedzać Polskę na dwóch kółkach. Dokąd pojechać, aby zapewnić atrakcje dla ciała i ducha? Jaką trasę rowerową wybrać, aby trochę się zmęczyć i podziwiać piękną, polską naturę? Sprawdźmy!

Możesz przejechać rowerem przez najpiękniejsze miejsca wokół Zatoki Puckiej, zaczynając w Redzie, a kończąc na Helu (lub odwrotnie – na Hel możesz dostać się np. tramwajem wodnym). Trasa wiedzie przez miejscowości, takie jak Jurata, Jastarnia, Chałupy, Władysławowo, Sosnowo, Swarzewo czy Puck. Znaczną część trasy możesz przebyć ścieżką rowerową, obserwując zarówno zaciszne, urokliwe miejsca, jak i nieco bardziej gwarne kurorty turystyczne.

Aby w pełni cieszyć się urokiem Mierzei Helskiej, wybierz się na wycieczkę poza szczytem sezonu, kiedy jest dużo większy spokój i znacznie mniej turystów.

Trasy rowerowe na Kaszubach

Kaszuby to region, który zachwyca pięknymi widokami oraz niekażoną w wielu miejscach naturą. Jadąc rowerem, można wyjątkowo poczuć bliskość z przyrodą i obserwować zmieniający się krajobraz. Gęste lasy, rozległe jeziora, bystre, czyste rzeki i piękne łąki – wszystko to możesz zobaczyć, zwiedzając Kaszuby na dwóch kółkach.

Kaszuby możesz przejechać zarówno na rowerze szosowym, trekkingowym, jak i górskim – wszystko zależy od tego, jaką trasę wybierzesz.

Wybierając się na wyprawę rowerową w głąb Kaszub, przygotuj się na liczne podjazdy – pagórkowate ukształtowanie terenu może niektórych zaskoczyć. 😊

Trasy rowerowe w Jeleniej Górze i okolicach

Jeśli jesteś miłośnikiem kolarstwa górskiego, Jelenia Góra powinna obowiązkowo znaleźć się na Twojej liście miejsc do odwiedzenia. Jeśli natomiast wolisz trasy szosowe, również znajdziesz coś dla siebie – w końcu to w okolicach Jeleniej Góry wiedzie trasa wyścig Tour de Pologne.

W okolicach Jeleniej Góry znajdują się takie miejsca jak:

  • Karpacz,
  • Góry Izerskie,
  • Polana Jakuszycka,
  • Karkonosze,
  • Wieża Książęca w Siedlęcinie.

Rowerem w Bieszczady

Bieszczady stają się coraz bardziej popularne, a mimo to nadal jest tam wyjątkowo spokojnie. Możesz znaleźć zarówno trasy asfaltowe, jak i trasy górskie. Niezależnie od tego, jaką drogę wybierzesz, będziesz napawać się pięknymi widokami polskich gór.

Jednym ze szlaków, jakie możesz wybrać, jest Wielka Pętla Bieszczadzka ze startem w Lesku, przez Olszanicę, Ustrzyki Dolne, Czarną, Lutowiska, Ustrzyki Górne, następnie w drodze powrotnej przez Wetlinę, Cisną, Baligród i do Leska. Ta trasa ma aż 150 kilometrów, ale można wybrać krótszą, która liczy sobie niecałe 100 kilometrów. Krótsza trasa może zacząć się w Czarnej, wzdłuż Jeziora Solińskiego, przez Polańczyk i do Leska.