Tegoroczne wakacje zmobilizują większość podróżników do zwiedzania zakamarków Polski. Niewielu Polaków wybierze się na zagraniczne wojaże. Trudno się dziwić. My też planujemy zostać w na miejscu.  Na szczęście nie możemy narzekać na brak atrakcji! Podczas letnich miesięcy można zorganizować mnóstwo wycieczek, z których powinni być zadowoleni nawet najbardziej aktywni podróżnicy. Sprawdź, jak aktywnie spędzić wakacje w Polsce.

Kotlina Kłodzka i Góry Stołowe

Zarówno miłośnicy pieszych, jak i rowerowych wycieczek będą mieli, co robić w rejonie Gór Stołowych i Kotliny Kłodzkiej. To wyjątkowe miejsce pełne jest legend i tajemniczych historii, a także pięknych miejsc, które zdecydowanie warto dowiedzieć! Będąc w tym rejonie, wybierz się na Błędne Skały, Szczeliniec Wielki, do Kudowy i Kłodzka. Możesz podziwiać tu zarówno cuda natury, jak i historyczne budowle (takie jak Twierdza Kłodzko). Stąd masz też rzut kamieniem do Czech (do których możemy podróżować ). Tamtejszy park krajobrazowy zachwyci Cię swoją dzikością, a Kaplica Czaszek w Czermnej przyprawi o gęsią skórkę. Chcesz spróbować wspinaczki albo już potrafisz się wspinać? Góry Stołowe to doskonałe miejsce do szkolenia umiejętności!

Białowieża i Szlak Tatarski

Podlasie to jeden z najbardziej zalesionych obszarów w Polsce. Czekają tam na Ciebie miejsca, w których próżno szukać innych turystów. Jeśli jesteś spragniony dzikiej, nieskażonej przyrody, ciszy i spokoju, Podlasie czeka na Ciebie.

Na Podlasiu znajduje się też Szlak Tatarski, w właściwie to całe mnóstwo turystycznych szlaków pieszych i rowerowych, na których zobaczysz rzadko spotykane gatunki roślin, usłyszysz piękny śpiew ptaków i szum wysokich drzew. Będziesz mieć okazję podziwiać pola, łąki, kasy, rzeki, jeziora, a nawet bagna.

Jeśli jeszcze Cię nie przekonaliśmy, być może nie wiesz, że Puszcza Białowieska znajdująca się na Podlasiu, to 500-letni, jedyny w swoim rodzaju kompleks leśny, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Jura krakowsko-częstochowska

Kolejne miejsce doskonałe dla miłośników chodzenia, biegania i jazdy na rowerze. W tej pięknej krainie, która ciągnie się od Częstochowy, przez Mostów i Kraków po Ogrodzieniec, czekają na Ciebie wzniesienia, skały, doliny, łąki lasy i zamki. Szlak Orlich Gniazd położony na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego to trasa, którą każdy miłośnik przyrody, historii i aktywności musi pokonać chociaż raz w życiu.

Oprócz wymienionych wyżej miejsc, możesz wybrać się także w piękne Bieszczady, by chodzić lub pedałować i zachwycać się przyrodą; do Krainy Polskich Jezior, czyli na Mazury, spróbować pożeglować; czy na Pomorze, by rowerem przemierzyć trasę R10 – szlak ciągnący się wzdłuż niemal całego wybrzeża.

Zwiedzaj aktywnie Polskę i doceniaj jej uroki!