Jesień do doskonały czas na to, aby odwiedzić kraje Azji Południowo-Wschodniej. Kończy się tam już pora deszczowa, temperatury w większości miejsc są wysokie, więc można wygrzać się przed zimną, polską zimą. Poza tym na miejscu jest też tanio. Wystarczy upolować niedrogie bilety i można spędzić egzotyczne wakacje za przystępną cenę. Dokąd pojechać? Sprawdźmy!

Azja Południowo-Wschodnia – jakie kraje wchodzą w jej skład?

Krajami Azji Południowo-Wschodniej nazywa się państwa położone Półwyspie Indochińskim i Archipelagu Malajskim, a także Filipiny. Państwami tymi są: Birma (inaczej Mjanma), Tajlandia, Kambodża, Laos, Wietnam, Malezja, Singapur, Indonezja, Timor Wschodni, Brunei i wspomniane Filipiny.

W każdym z tych pastw możemy zachwycać się niesamowitymi widokami – plażami, rozległymi równinami, górami, tarasami z polami ryżowymi, bajecznymi zatokami czy wyspami. Poznajmy bliżej kilka z tych miejsc.

Tajlandia

To najbardziej popularny kierunek wycieczek. Turyści z Europy wybierają ją wyjątkowo chętnie. Wszystko za sprawą zarówno pięknych widoków na miejscu, jak i stosunkowo niskich cen biletów lotniczych. Dzięki tanim biletom lotniczym, których można szukać przez internet,  na podróż do Tajlandii stać coraz więcej osób.

Tajlandia zachwyca rajskimi plażami, pysznym jedzeniem, turkusowymi wodami i wieloma zabytkami. Są wśród nich np. Wielki Pałac Królewski czy ulica Khao San z mnóstwem straganów, ulicznym jedzeniem, kawiarniami i światłami (Bangkok). W Tajlandii mnóstwo jest także klimatycznych, urokliwych prowincji czy kompleksów sakralnych. Warto odwiedzić również jedyny w swoim rodzaju rezerwat Eleghant Nature Park w północnej części Tajlandii.

Wietnam

Patrząc na mapę, można zwrócić uwagę na to, że Wietnam jest krajem wąskim i długim. Ma ty wpływ zarówno na pogodę, jak i zróżnicowanie kulturowe.

Na północy kraju jest spokojniej niż na południu – zarówno pod względem temperatury, jak i stylu życia mieszkańców. Pełno tam gór, wodospadów, zatok czy parków narodowych.

Centralny Wietnam to przede wszystkim miejsca takie jak: romantyczne, starożytne miasto Hoi An czy Park Narodowy Phong Nha-Ke Bang.

W Kraju Smoka znaleźć można też wiele tajemniczych miejsc, zakątków, świątyń, jaskiń czy wysp. To kraj z długą, burzliwą historią, pełen miejsc, których widok zapiera dech w piersiach.

Birma

Jest jednym z mniej popularnych krajów Azji, ale cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Z tego powodu warto czym prędzej odwiedzić te kraj – zanim jeszcze zaleje je fala turystów.

Można znaleźć tam znaleźć dzikie, nieskażone przez turystykę miejsca. Będąc w Birmie warto zobaczyć chociażby starożytne miasto i księstwo Bagan z mnóstwem świątyń. Klasztorów i pagód. Warto skierować swoje kroki do Shwedagon – miasta, w którym znajduje się świątynia niczym z baśni. Nie można zrezygnować z wizyty nad Inle Lake. Są to jeziora, na których toczy się życie. Można podziwiać tam wioski na wodzie, domy na drewnianych palach i wiosłujących nogami rybaków. Godna polecenia jest również rajska plaża Ngwe Saung Beach.