Beskidy – góry dla każdego, nawet na krótkie wypady

Beskidy to góry, które zachęcają zarówno wprawionych narciarzy czy snowboarderów, jak i osoby początkujące. Dobra baza noclegowa, dostępność stoków na różnym poziomie i niedaleka odległość sprawiają, że to wyjątkowo atrakcyjny kierunek i dobre miejsce nawet na weekendowe wypady. To także świetne miejsce dla rodzin.

Dzięki rozwijającej się infrastrukturze Beskidy stają się poważną konkurencją dla majestatycznych Tatr, które cieszą się największą popularnością w okresie zimowym.

Popularne miejscowości, w których znajdują się stoki narciarskie na różnym poziomie to m.in.: Szczyrk, Wisła, Brenna, Klimczok, Bystra, Tylicz, Krynica Zdrój (Jaworzyna Krynicka), Małastów, Szczawnica

Beskidy, zwłaszcza Beskid Niski, to także doskonałe miejsce dla osób, które chcą spróbować swoich sił w narciarstwie zjazdowym czy narciarstwie biegowym.

Narty w Tatrach – dla doświadczonych i początkujących

Tatry przyciągają każdego roku najwięcej amatorów sportów zimowych. Bogata infrastruktura i baza noclegowa sprawiają, że to prawdziwy raj dla rodzimych narciarzy i snowboarderów. Jeśli chcesz szusować po stokach i zachwycać się pięknymi widokami wysokich gór, wybierz się na narty po polskiej lub słowackiej stronie.

Wszyscy amatorzy mocnych wrażeń, powinni skierować swoją uwagę na Kasprowy Wierch, z którego najłatwiej dostać się z Zakopanego. Przygotowano tam dwie szerokie trasy – jedna z nich jest najdłuższą trasą zjazdową w Polsce i ma 5,4 km długości. Zaczyna się ona na wysokości 2000 m n.p.m. i poleca się ją jedynie doświadczonym narciarzom i snowboarderom.

Innym popularnym ośrodkiem jest Białka Tatrzańska. Tutaj świetnie odnajdą się rodziny z dziećmi i wszyscy ci, którzy dopiero zaczynają jeździć na nartach lub na desce. Białka Tatrzańska ma do zaoferowania 14 km tras. Około ¾ z nich t trasy zielone i niebieskie, czyli łatwe. Dla doświadczonych narciarzy przygotowano trasy w Kotelnicy Białczańskiej i Nankulakowskim Wierchu.

Narty w Aplach – przepiękne widoki i doskonałe trasy

Jeśli chcesz wybrać się na zagraniczną wycieczkę do któregoś z europejskich krajów, rozważ wyjazd na narty w Alpy. Dlaczego warto pojechać właśnie tam? Powodów jest wiele. Oto najważniejsze z nich:

  • Stoki w Alpach są doskonale przygotowane, a infrastruktura techniczna jest na najwyższym poziomie. Wyciągi i systemy naśnieżania oraz odśnieżania działają bez zarzutu.
  • W Alpach panuje niepowtarzalny, magiczny i przytulny klimat. Alpejskie miasteczka są jedyne w swoim rodzaju, a mieszkańcy wyróżniają się wyjątkową gościnnością.
  • Krajobraz alpejski zapiera dech w piersiach – malownicze widoki majestatycznych szczytów zapewniają niepowtarzalne przeżycia.
  • Alpy to także gigantyczna baza hotelowa – może wybierać między ekskluzywnymi hotelami, prywatnymi apartamentami czy swojskimi pensjonatami.
  • Każdy znajdzie tam stoki odpowiednie dla siebie – niezależnie od tego, czy dopiero zaczyna, czy jest już zawodowcem.

Narty w Himalajach – niezapomniana przygoda dla doświadczonych narciarzy

Marzysz o dalekiej podróży? Masz już doświadczenie w jeździe na nartach czy snowboardzie? Himalaje zapewnią Ci niesamowite przeżycia. Tak daleka podróż to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy mają za sobą niejedną trasę w Polsce czy za granicą. Jeśli jesteś osobą początkującą, podróż na narty w Himalaje zostaw na których z następnych sezonów.

Gdzie jechać na narty w Himalajach? Jednym z najpiękniejszych, najlepiej przygotowanych i najbogatszych w trasy ośrodków jest Kaszmir.